Zadbaj o felgi w zimie

Po długim oczekiwaniu zima zawitała także do nas. Na drogi wyjechały piaskarki, a zapobiegliwi kierowcy już wcześniej zaopatrzyli się w opony zimowe.

Dbałość o wygląd samochodu to już od dawna nie tylko zabiegi związane z karoserią. Charakteru nadaje mu również wygląd kół. Uzyskanym efektem możemy się cieszyć dłużej, jeśli zimą zadbamy także o felgi.
Wciąż panuje wiele mitów na temat zastosowania felg aluminiowych w zimie. Przeciwnicy podnoszą argumenty, że w styczności ze środkami stosowanymi przy odśnieżaniu dróg (np. sól) szybciej ulegają korozji. Jeżeli przyjrzymy się feldze stalowej i aluminiowej po sezonie zimowym, przekonamy się jednak, że ta wykonana ze stali rdzewieje szybciej.

Dlaczego tak się dzieje?
Po pierwsze, dla lepszego wyglądu do felg stalowych stosuje się kołpaki. Często dochodzi do uszkodzeń ich powierzchni w trakcie montażu kołpaków, gromadzą one potem drobne kamyki, które niszczą powłokę lakierowaną w trakcie jazdy. Po drugie, felg stalowych często nie zabezpiecza się odpowiednio przed działaniem korozyjnym, a ich powłokę powinno się gruntować, podobnie jak ma to...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet