To oni przeprowadzają renowację motorowerów (cz. 1)

Projekt „Akademia Renowacji” nie umarł wraz z zakończeniem targów Retro Motor Show w Poznaniu. Co więcej, żyje, ma się dobrze i prężnie się rozwija. Organizatorzy odwiedzili już szkoły, do których trafiły zabytkowe, polskie motorowery przeznaczone do renowacji.

Jako patron medialny podjęliśmy decyzję, aby zaprezentować wszystkie te placówki, które w dzisiejszych czasach stawiają na rozwój szkolnictwa zawodowego i przy okazji biorą udział w konkursie „Szkoła Renowacji Pojazdów”, trwającym właśnie w ramach „Akademii Renowacji”.
Krótko przypomnijmy: konkurs „Szkoła Renowacji Pojazdów” to wydarzenie, które zostało zapoczątkowane podczas inauguracji „Akademii Renowacji” w Poznaniu. To tam organizatorzy wybrali sześć szkół z Polski i jedną z Ukrainy do ścisłego finału. Na czym on polega? Każda szkoła otrzymuje zabytkowy, polski motorower oraz kilka miesięcy na jego kompletną renowację (plus wsparcie firm-partnerów oraz wiedzę). Finał zaplanowano na wiosnę podczas poznańskich targów Motor Show.
Przez kilka tygodni organizatorzy konkursu przekazywali do poszczególnych szkół motorowery. Przy okazji poznali każdą z placówek, która stawia przede wszystkim na szkolnictwo zawodowe. Pozwoliło to poznać możliwości i potrzeby poszczególnych szkół, co z kolei pozwoli przygotować i zaoferować każdej z nich wspólnie z partnerami właściwe szkolenia i pomoc. To właśnie takie kierunki, jak blacharz, lakiernik lub mechanik samochodowy, mają największe „wzięcie” wśród przedsiębiorców z branży. – Nasze działania mają przybliżyć do siebie pracodawców, szkoły oraz uczniów w celu wypracowania efektywniejszych metod współpracy w zakresie praktycznej nauki zawodu, ściślej powiązanej z zajęciami teoretycznymi prowadzonymi w szkołach – mówi Adam Niedzwiedzki, jeden z organizatorów. – Sukces młodych adeptów tych zawodów jest też sukcesem zakładów, w których odbywają praktyczną naukę, zatem w konkursach powinni także czynnie uczestniczyć ich majstrowie wspólnie ze szkołami, co przełoży się na jeszcze większe pobudzenie młodzieży.
Każdą ze szkół, która bierze udział w konkursie, będziemy prezentować w trzech kolejnych wydaniach „Nowoczesnego Warsztatu”. Zaczynamy od...

...Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu
Obecnie do ZSS w Radomiu uczęszcza około 800 uczniów. Jest to jedna z niewielu placówek biorących udział w konkursie,...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet