Poznaliśmy Supermechanika AD 2016 – firma AD Polska nagrodziła najlepszych

Łukasz Szostakiewicz jest mechanikiem z Włodawy. W organizowanym przez AD Polska konkursie wziął udział po to, aby się sprawdzić. I choć – jak przyznaje – „wyłożył się” na niektórych pytaniach, imprezę opuszczał bogatszy o tytuł „Supermechanika AD 2016” i kluczyki do nagrody głównej.

Lubelszczyzna, podobnie jak inne województwa Polski wschodniej, należy do regionów o bardzo niskim poziomie nakładów inwestycyjnych przedsiębiorstw. Podregion bialski, na którym położony jest powiat włodawski – a to tu pracuje zdobywca tytułu „Supermechanik AD 2016” – należy do terenów o najniższej atrakcyjności inwestycyjnej w skali kraju. W powiecie włodawskim wśród osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą najliczniej reprezentowaną profesją jest naprawa samochodów, zaraz po handlu hurtowym i detalicznym.
Mówi się, że ludzi przedsiębiorczych wyróżnia przede wszystkim określony stan umysłu przejawiający się skłonnością do podejmowania ryzyka. Badania wykazują, że oprócz motywacji materialnej ludzie zostają przedsiębiorcami również ze względu na to, że ich własne przedsiębiorstwo jest dla nich źródłem spełnienia, daje poczucie wolności. To o tyle istotne, że krótko po zwycięstwie mechanik z Włodawy ujawnił nam jeszcze jedno:
– Akurat jesteśmy z żoną na tym etapie, że zrealizowaliśmy plany życiowe i powziąłem myśl, że chcę się sprawdzić i uzyskać odpowiedź na pytanie: jaki poziom fachowości reprezentuję w środowisku mechaników i gdzie się znajduję – mówi Łukasz Szostakiewicz z Auto Naprawy. – Jak tylko dowiedziałem się o eliminacjach do konkursu na najlepszego mechanika firmy AD, po prostu siadłem do testu. Z marszu zakwalifikowałem się, byłem w pierwszej setce. Przeglądając listę rywali z rodzinnej Włodawy, okazało się, że zająłem 21. miejsce. To mnie zdopingowało do nauki i podczas kolejnych testów w domu za każdym razem lądowałem w pierwszej szóstce.
Cofnijmy się do kwietnia br. To wtedy wystartowała pierwsza edycja konkursu „Supermechanik AD” zorganizowanego przez firmę AD Polska. Mogli w nim wziąć udział pracownicy firm i warsztatów współpracujących z dystrybutorem. Pierwszy etap składał się z testów rozwiązywanych za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej. W ten sposób wybranych zostało sto osób, które prawidłowo odpowiedziały na największą liczbę pytań.
Kolejny etap odbył się 3 września w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu. Rywalizację rozpoczął test, tym razem rozwiązywany w jednym miejscu i czasie – składało się nań 40 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu teorii i praktycznej wiedzy warsztatowej. Skala trudności była większa, bo pod presją czasu trzeba było polegać wyłącznie na własnej wiedzy i doświadczeniu. Przedostatni etap konkursu „Supermechanik AD” oparty był na formule popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

Łukasz Szostakiewicz z Auto Naprawy, zdobywca tytułu „Supermechanik AD 2016”
– Pytania 1. edycji konkursu „Supermechanik AD 2016” okazały się o tyle trudne, że trzeba było wychwycić niuanse. Sporym utrudnieniem praktycznej rywalizacji było odnalezienie się w programie diagnostycznym. W naszym warsztacie...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet