Auto z instalacją LPG – jak zadbać o nie przed zimą?

Pomimo wysokich temperatur za oknem już teraz warto pomyśleć o zbliżającej się zmianie w aurze oraz nadchodzącej zimie. Sprawdzenie kondycji samochodu jeszcze jesienią to najlepsze rozwiązanie, które zaoszczędzi kierowcy czas i będzie chronić od nieprzyjemnych zdarzeń w najmniej komfortowej porze roku. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie przeglądu auta z instalacją autogaz.

Przegląd instalacji autogaz kierowca powinien wykonywać przede wszystkim zgodnie z terminami zalecanymi przez jej producenta. Wg lidera rynku, producenta instalacji autogaz marki STAG, zalecany dystans, po którym należy liczyć się z wizytą w warsztacie, to 10 tys. km. Jeżeli natomiast przebiegi pojazdu są niewielkie, należy zaplanować wizytę raz w roku, najlepiej nie czekając na trudne, zimowe warunki pogodowe.
W trakcie przeglądu jedną z pierwszych czynności będzie sprawdzenie szczelności instalacji na połączeniach przewodów. Spośród dostępnych sposobów najczęściej praktykowane jest użycie przenośnego urządzenia, zwanego detektorem nieszczelności, które je wykrywa i lokalizuje. Urządzenie sygnalizuje nieszczelności za pomocą dźwięku i błyskających diod.
Kolejny punkt to wymiana filtrów chroniących silnik pojazdu.
– Filtry zabezpieczają silnik pojazdu przed ewentualnymi zanieczyszczeniami, które dostały się wraz z paliwem do zbiornika w trakcie tankowania. Jeżeli nie zostaną w odpowiednim momencie zatrzymane, wówczas mogą uszkodzić silnik. Żaden kierowca nie chciałby narażać się na poważne koszty wynikające z zaniedbania i braku wymienionych w terminie komponentów
– uważa Marcin Dziewiątkowski, specjalista ds. technicznych w firmie AC S.A.
Pomimo że wymiana filtrów jest czynnością prostą i doświadczonemu kierowcy nie powinna przysporzyć trudności, lepiej zdać się na mechaników, którzy zadbają o to, aby ustawienia instalacji nie zostały zmienione. Co stanie się, jeżeli zbagatelizujemy wymianę filtrów? Efektem może być wyższe spalanie paliwa gazowego. Jeśli filtry instalacji gazowej będą zapchane, odczujemy także spadek mocy przy przyspieszaniu,...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet