Co zrobić ze zużytym akumulatorem? – Bio Service pomoże rozwiązać problem

Akumulator to towar szczególny. Zarówno jego sprzedaż, jak i utylizacja podlegają dodatkowym uregulowaniom. To jeden z produktów, którego nie możemy po prostu wyrzucić. Rodzi się pytanie, co zrobić z zużytym akumulatorem oraz na co zwrócić uwagę, by uniknąć przykrych konsekwencji jego niepoprawnej utylizacji?

Mimo że samochody oraz ich silniki stają się coraz bardziej zaawansowane, to nadal w dużej mierze polegają na akumulatorze. Z kolei akumulator – niezależnie od tego, czy mówimy o akumulatorze obsługowym, czy nowszym, bezobsługowym – w wyniku powtarzających się cykli ładowania i rozładowywania po pewnym czasie będzie wymagał wymiany.

Zużyty akumulator – problem dla środowiska
Zużytego akumulatora nie możemy się po prostu pozbyć, wyrzucając go na śmietnik. Akumulator samochodowy niepoddany recyklingowi stanowi poważne zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludzkiego. Należy pamiętać, że każdego roku na świecie produkuje się 5,6 mln ton baterii i akumulatorów. Do ich produkcji zużywa się 3,4 mln ton ołowiu, czyli blisko 70% światowej produkcji tego surowca. Dlatego tak istotny jest recykling akumulatorów, który pozwala skutecznie zredukować ilość toksycznych odpadów...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet