Z wokandy Wypadek w warsztacie

Podczas wprowadzania auta do garażu, gdzie mieścił się warsztat samochodowy, kierowca nie zachował należytej ostrożności. Stracił panowanie nad pojazdem i przygniótł do ściany mechanika. Poszkodowany trafił do szpitala, przez pewien okres poruszał się na wózku. Do dziś nie jest w stanie wykonywać zawodu i żąda zadośćuczynienia. Jego sprawę komplikuje nieco fakt, że przed wypadkiem spożywał alkohol – jedno piwo.

Do zdarzenia doszło w jednym z warsztatów naprawczych na Mazowszu. Mechanik czekał na wjazd pojazdu do garażu, znajdując się przy ścianie przeciwległej do wjazdu. Kierowca wprowadzał do warsztatu samochód osobowy tak nieumiejętnie, że mechanik po przygnieceniu do ściany trafił do szpitala. Sąd Rejonowy w Mławie ukarał kierowcę, nakazał zapłatę na rzecz mechanika pięciu tysięcy złotych nawiązki. Kwestię zadośćuczynienia dla poszkodowanego przejęła natomiast firma ubezpieczeniowa, gdzie kierowca miał wykupioną polisę OC.
Ubezpieczyciel uznał, a poszkodowany nie negował tego faktu, że obie strony są winne – kierowca samochodu w 80%, natomiast mechanik w 20% (na jego...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet