Jak chronić lakier samochodu przed mrozem?

W ubiegłym roku odnotowaliśmy najgorętsze lato w historii, zima przyszła później niż zwykle i jest o wiele łagodniejsza, ale… czy to oznacza, że nie musimy martwić się o lakier naszego samochodu? Na początek warto przypomnieć, że właśnie najbardziej narażoną częścią pojazdu w okresie zimowym jest wspomniany lakier.

W przypadku, gdy samochód parkujemy na zewnątrz, nabiera to szczególnego znaczenia. Podlega on wtedy ekstremalnym wahaniom temperatury (czasami od dodatnich w dzień do ujemnych w nocy) i powinien być odpowiednio chroniony. Choć temat ochrony lakieru powraca zawsze w okresie pojawienia się pierwszego śniegu i mrozu, to o zabezpieczeniu powłoki powinniśmy pomyśleć jeszcze przed wymianą opon na zimowe.
Na początek warto przypomnieć, że lakier samochodu to złożony z wielu warstw system ochrony karoserii. Każdy z elementów ma ściśle określoną rolę, a całość współzależy od siebie. Warto o tym wspomnieć, bo pozwala to lepiej zrozumieć poszczególne kroki, jakie powinniśmy wykonać, by zabezpieczyć samochód przed zimą. Warstwa szczególnie narażona na czynniki atmosferyczne to lakier wierzchni, najczęściej lakier bezbarwny lub czasami lakier akrylowy, dwukomponentowy. Ta ostatnia warstwa powinna być szczególnie sprawdzona i zabezpieczona.
[img_full]16396|Mycie samochodu jest dużo ważniejsze zimą niż w innych porach roku.[/img_full]
Co szkodzi najbardziej lakierowi samochodowemu?
Chociaż sól drogowa znacznie poprawia bezpieczeństwo jazdy na zaśnieżonych i oblodzonych drogach, to jest to jeden z głównych czynników, które mogą przyspieszyć pojawienie...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet