Ceny OC w górę nie tylko dla „anglików”

O czym już niejednokrotnie wspominaliśmy, od sierpnia br. „angliki” można rejestrować w wydziałach komunikacji – wystarczy przystosować reflektory do ruchu prawostronnego, przerobić lusterka wsteczne i zmienić prędkościomierz na wyskalowany w kilometrach. Warunkiem dopuszczenia do ruchu jest również obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez CUK Ubezpieczenia, polisy OC na pojazdy z kierownicą po prawej stronie są droższe niż 3 miesiące temu.
- Mimo że każde towarzystwo prowadzi indywidualną politykę cenową, ceny utrzymują się na podobnie wysokim poziomie – komentuje Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia. - W porównaniu do pojazdów z kierownicą po lewej stronie średnie stawki są trzykrotnie wyższe. Są też towarzystwa, które przewidują niższe zwyżki, faktem natomiast jest, że ceny OC poszły w górę.
Eksperci CUK porównali szczegółowe informacje od towarzystw oferujących ubezpieczenia dla „anglików”. Ubezpieczając pojazd Vauxhall Insignia Hatchback z 2008 r,. z silnikiem...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet