Naprawa elementów z tworzyw sztucznych

Jednym z problemów, z jakimi borykają się lakiernicy samochodowi, jest naprawa elementów z tworzyw sztucznych. W dzisiejszych czasach większość elementów plastikowych w samochodach (m.in. zderzaki, obudowy lusterek czy listwy ozdobne) jest lakierowana w kolorze nadwozia. W przypadku naprawy takiej części lub wymiany na nową, przystępując do przygotowania, a następnie malowania, lakiernicy nierzadko natrafiają na problem z przyczepnością powłok do powierzchni.

Jest to bardzo istotna kwestia, jako że wszelkie nieprawidłowości często skutkują odpryskiwaniem lakieru, a co za tym idzie – również reklamacjami klientów. Przystępując do naprawy uszkodzonej powierzchni, w pierwszej kolejności należy wygrzać dany element. Prostą i niezawodną metodą w tym przypadku jest umycie tworzywa sztucznego ciepłą wodą w temperaturze ok. 50oC. Następnym zabiegiem na tym etapie powinno być dokładne odtłuszczenie powierzchni. Doskonale nadaje się do tego zmywacz antysilikonowy Polfill, który usuwa receptory pojawiające się po wygrzaniu naprawianego elementu, przez co doskonale zwiększa jego przyczepność.
Aby wspomóc swoich klientów w procesie przygotowania powierzchni tworzyw sztucznych do obróbki, marka Polfill oferuje również preparat znany lakiernikom pod nazwą Primer – podkład na plastiki. Jest to jednoskładnikowy, transparentny podkład możliwy do aplikowania na odtłuszczoną uprzednio powierzchnię zarówno za pomocą pistoletu, jak i pędzla. Produkt ten zwiększa przyczepność (adhezję) kolejnych warstw do...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet