Polski sektor LPG to stabilny rynek

Z Robertem Łapińskim, dyrektorem targów GasShow & Autoservice Expo, rozmawia redaktor Mirosław Giecewicz.

- Przed nami targi GasShow & Autoservice Expo. Kolejna edycja targów gazowych odbywa się w czasie, kiedy ceny paliw są niższe niż w zeszłym roku i raczej tendencja nie zachęca do montażu instalacji. Mimo to wystawcy z tej branży dopisują i biorą udział w targach. Jaki jest zatem ich cel? Poszukiwanie chętnych warsztatów do współpracy czy raczej forma prezentacji nowinek i technologii?
Odnośnie cen paliw warto też przyjrzeć się cenom LPG. Jeszcze niedawno potrafiła ona sięgać poziomu 2,80 PLN za litr, a teraz możemy tankować poniżej progu 2,20. Tak więc korzystna korelacja względem paliw konwencjonalnych cały czas się utrzymuje. Ponadto nie można opierać strategii w tej branży na wahaniach cen wywoływanych jednostkowymi wydarzeniami, tylko traktować to jako inwestycję długoterminową.
Oczywiście jak zawsze wystawcy zaprezentują nowości i udoskonalone rozwiązania ze swojej oferty. W tym roku będzie ich wyjątkowo dużo, ponieważ ich liczba jest rekordowa w historii imprezy.

- Branża gazowa ma już raczej za sobą złote czasy, chociaż przy obecnej sytuacji na świecie może się to zmienić z dnia na dzień. Jak ocenia Pan obecnie ten sektor? Z jakimi problemami się on boryka?
Polski sektor LPG to aktualnie stabilny rynek, jeden z największych na świecie. To, że panuje względny „spokój”, to akurat dobrze. I słusznie Pan zauważa, że...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet