Trafna analiza możliwości

Od września 2014 roku spółka Primakolor Car Refinishes Sp. z o.o. jest wyłącznym partnerem handlowym firmy AkzoNobel w zakresie marketingu sprzedaży nowego asortymentu marki Lesonal w Polsce. Jest to spółka polsko-holenderska, zaś na jej czele stoi prezes Rudolf Jacobs. Legitymuje się przeszło 30-letnim doświadczeniem w branży farb przemysłowych, lakierów do napraw samochodowych i farb segmentu CT. W Polsce pracuje od 2000 roku. Tuż po oficjalnej prezentacji nowego przedsięwzięcia na naszym rynku poprosiliśmy p. Jacobsa o krótką rozmowę.

- Panie Prezesie, dlaczego wybrali Państwo akurat AkzoNobel jako swojego partnera. Na rynku jest przecież wiele potencjalnych firm, z którymi mogliście podpisać umowę?
Dobre pytanie, bo to jest nieco dłuższa historia, niż by się mogło wydawać. Razem z Wojtkiem Skowrońskim i Jackiem Malczykiem współpracowaliśmy już w branży lakierniczej. Było to w latach 2005-2009. Później, ze względu na różne przejęcia na rynku, nasze drogi się rozeszły. Ale ponad rok temu nasze drogi znowu się spotkały. Najpierw zaczęliśmy rozmawiać o starych, dobrych czasach. A konkretnie o sukcesach, jakie wspólnie wcześniej odnosiliśmy w branży lakierniczej. W konsekwencji tych rozmów pojawił się taki pomysł, aby znów wrócić do wspólnego biznesu. Razem określiliśmy, czego chcemy, co zamierzamy osiągnąć. Jak powinna wyglądać marka, którą chcemy na polskim rynku sprzedawać.
Po pierwsze, chcieliśmy, żeby to była marka z segmentu premium, z nowoczesną, wyróżniającą się technologią, spełniającą normy europejskie. Po drugie, powinien...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet