Ochrona w lakiernictwie renowacyjnym

W lakiernictwie renowacyjnym głównym zadaniem jest nie tylko uzyskanie odpowiedniego wyglądu powłoki oryginalnej, ale również właściwości antykorozyjnych. Przebieg procesu odtworzenia uzależniony jest od materiałów i technologii wykorzystanej w trakcie produkcji.

W ostatnim dziesięcioleciu nastąpił wzrost popytu na nowe rodzaje materiałów używanych przy produkcji wszelkiego rodzaju pojazdów, a co za tym idzie i wymagania odnośnie produktów i technologii renowacyjnej uległy zwiększeniu.
Obecnie w budowie samochodów możemy znaleźć cały przekrój materiałów, od metali poprzez tworzywa sztuczne, na elementach kompozytowych kończąc. W przypadku gdy chodzi o korozję, mamy na myśli karoserię pojazdu, która w większości samochodów jest metalowa. Aby zapobiec rdzewieniu, musimy zapobiec utlenianiu, do którego niezbędny jest tlen i woda (ich obecność również znacznie przyspiesza cały ten proces). Ochrona polega na stworzeniu skutecznej granicy, która zapobiegnie dostawaniu się szkodliwych czynników do metalu. W fazie produkcji odbywa się to np. poprzez cynkowanie. Nawet cienka warstewka cynku jest w stanie nie przepuścić do stali tlenu i wilgoci. Można również w tym celu...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet