Arsenał rdzeni – jak zarobić na nieodnawialnych surowcach?

Prawidłowo odnowione części samochodowe są doskonałym odpowiednikiem fabrycznie nowego produktu. Przywracanie używanych rozruszników i alternatorów do pełnej sprawności stanowi od ponad 25 lat główny profil działalności firmy Starter.

W branży motoryzacyjnej regeneracja części staje się istotnym segmentem rynku i wymaga coraz wyższego poziomu specjalizacji. Podczas procesu odbudowy zarówno rozrusznik, jak i alternator musi zostać rozłożony na części pierwsze, oczyszczony i zweryfikowany pod kątem najdrobniejszych uszkodzeń. Wadliwe komponenty są zamieniane na nowe lub, jeśli to możliwe, przywracane do całkowitej sprawności. W przypadku elementów elektronicznych, szczególnie wykorzystujących najnowsze technologie, kluczowym elementem jest możliwość ich sprawdzenia. Wymaga to posiadania profesjonalnych testerów imitujących sygnały komputerowe, jakie do alternatorów wysyła samochód.

- Zakup rdzeni na wolnym rynku jest obarczony wysokim ryzykiem – dowodzi Ariel Kurczyński, współwłaściciel firmy Starter z Pogórza koło Gdyni (powiat pucki). - Zarówno rozruszniki, jak i alternatory są zamkniętymi podzespołami i to, co czeka regeneratora, jest do ostatniej chwili niespodzianką. Niejednokrotnie wnętrze bywa wypalone, co czyni regenerację nieopłacalną z uwagi na konieczność wymiany zbyt wielu części. Jest to loteria, w którą grają wszystkie firmy zajmujące się regeneracją nie tylko w sektorze rozruszników...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet