Cofnięte liczniki to tylko jeden z problemów

80 procent ofert to auta pokolizyjne, a 44 procent ma cofnięte liczniki. MotoRaporter podsumowuje rok 2013 na rynku samochodów używanych.

Cofnięte liczniki to tylko jeden z problemów, z którymi zmaga się rynek aut używanych w Polsce. Sprzedawcy mają często tak wiele do ukrycia, że ponad jedna trzecia z nich w ogóle nie zgodziła się na oględziny samochodu przez eksperta MotoRaportera.
- Sytuacja panująca na rynku samochodów używanych od lat nie zmienia się na lepsze – wyjaśnia Marcin Ostrowski, Prezes Zarządu spółki MotoRaporter. - Wiele z oferowanych pojazdów ma zatajoną lub zafałszowaną historię. Bardzo często nabywca nie jest świadomy, jaki jest stan auta, który właśnie kupił. Warto zauważyć, że zjawisko oszustw nie tyle nagle się pojawiło, co przez lata proporcjonalnie wzrastało.
[img_full]11666|[/img_full]
Ponad 80% samochodów sprawdzonych przez ekspertów MotoRaportera pochodziło z importu, co oznacza 11-procentowy wzrost w stosunku do danych sprzed sześciu miesięcy. Za większością z ofert stały osoby handlujące samochodami używanymi zawodowo, a ogłoszenia osób prywatnych stanowiły zaledwie 25%.

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet