Rodzime testery (cz. 1)

– raport awaryjności. Przeciętny komputer mechanika używany do celów diagnostycznych daleki jest od ideału. Niezbyt nowoczesny, o przeciętnej mocy, z dawno nieaktualizowanym systemem Windows, podatny na zainfekowanie – bez regularnych przeglądów ani rusz. Ciekawe, jak wyglądałoby narzędzie zaprojektowane przez nas samych?

Kto jak kto, ale rodzimy producent sprzętu diagnostycznego najlepiej powinien znać potrzeby, ale też przywary branży warsztatowej. Dlaczego oprogramowanie CDIF/2 jest inne od pozostałych? Przede wszystkim zostało stworzone w Polsce, przez rodzimych programistów, doskonale znających nasze realia i przy bardzo ścisłej współpracy z użytkownikami-mechanikami. Dzięki temu udało się „uodpornić” je na zdecydowaną większość problemów, jakie dotykają komputery, na których oprogramowanie jest instalowane. To jednak nie wszystko. Jak wspomniano, CDIF/2 przeznaczony jest do samodzielnej instalacji, aktualizacji oraz obsługi. W efekcie wszystkie te czynności wykonuje się w prosty i intuicyjny sposób, który w zasadzie wyklucza możliwość popełnienia błędu nawet przez doskonałego mechanika, ale o znikomej wiedzy o komputerach.

- Ktoś powie – niemożliwe. Otóż jak najbardziej możliwe, czego dowodzi wielotysięczna rzesza użytkowników, którzy co dwa miesiące otrzymują aktualizację do CDIF/2 i sami, bez problemu, wgrywają ją na swoje komputery. Sama instalacja trwa zresztą jedynie kilka minut, co pozwala aktualizacji dokonywać w czasie pracy, między jedną diagnozą a kolejną – dowodzi Jarosław Raczyński, dyrektor ds. handlowych, Axes System Sp. z o. o. - Oczywiście nie byłoby uczciwym napisać, że problemy nie zdarzają się wcale. Sporadycznie pojawiają się problemy spowodowane przyczynami technicznymi lub, co jest częstsze, niewiedzą użytkownika. Te jednak szybko znajdują rozwiązanie dzięki powiązanej z abonamentem pomocy technicznej. Tu warto zwrócić uwagę na to, że pomoc ta świadczona jest bezpośrednio przez samych programistów, a ci, jako twórcy, najlepiej znają swoje dziecko. Warto o tym pamiętać, gdyż jest to wyjątek w skali całego rynku. Dla innych urządzeń diagnostycznych, o ile w ogóle objęte są...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet