Nie tylko do szlifowania

Szlifierki kątowe to jedna z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej obciążana podczas pracy grupa maszyn. Pamiętajmy, że oprócz typowego szlifowania szlifierki mają szerokie zastosowanie również w pracach nad obróbką zgrubną, cięciem i szczotkowaniem.

Różnorodność zadań i niezwykle uciążliwe warunki, w jakich pracują te maszyny, sprawiają, że już po krótkim czasie można łatwo ocenić solidność, trwałość i jakość posiadanej maszyny. Wśród wielu marek, które istnieją na polskim i światowym rynku, do absolutnej elity producentów szlifierek kątowych należy Metabo. Jest to niemiecki producent z 85-letnią tradycją, który posiada w swojej aktualnej ofercie ponad 40 szlifierek kątowych podzielonych na trzy grupy: kompaktowa, średnia, wyższa. Kompaktowe szlifierki Metabo mają średnicę tarczy 115 i 125 mm, jednak co ważniejsze dysponują one mocą od 700 do 1150 W. Najmniejszy i kultowy już model szlifierki kątowej to W 680 z tarczą 125 mm. Dużym atutem tej maszyny jest spora moc (705 W) w porównaniu do analogicznych maszyn konkurencji.

Następne w kolejności szlifierki to W 8, WE 9, WE/WEA 11. Te maszyny z racji zaawansowanych rozwiązań technologicznych zaliczają się do w pełni profesjonalnych szlifierek kątowych. Cechą wyróżniającą powyższe elektronarzędzia jest silnik Metabo Marathon, który jako jedyny ma 12 warstw izolacji uzwojeń, które pozwalają na większe...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet