Jak się ma rynek LPG? – raport roczny POGP za rok 2011

Ceny paliw – ku niezadowoleniu kierowców – mocno rosną. Olej napędowy i benzyna bezołowiowa zbliżają się nieubłaganie do bariery 6 zł za litr. Ceny detaliczne autogazu również ostatnio windują, zbliżając się do 3 zł za litr. Wydaje się, że rynek powinien odebrać takie notowania jako niekorzystne dla branży – jednak nie do końca.

[img_full]10626|15860|Andrzej Olechowski, dyrektor POGP.|left[/img_full]- W 2011 roku całkowita sprzedaż gazu skroplonego LPG w Polsce wyniosła 2,2 mln ton – mówi Andrzej Olechowski, dyrektor Polskiej Organizacji Gazu Płynnego (POGP). - Oznacza to spadek konsumpcji rok do roku o 2,9%. Krajowa produkcja tego paliwa również spadła i to aż o 9,4%. Nie jest to dobra informacja dla branży. Należy podkreślić, że LPG to nie tylko autogaz, jakże popularny w samochodach na naszych drogach. LPG to również paliwo grzewcze dla gospodarstw domowych, jest również wykorzystywane w branży chemicznej itp.

Co ciekawe, korzystnie dla branży zmienia się liczba aut wyposażonych w instalacje LPG. Fachowcy od instalacji autogazu nie narzekają na spadek liczby zainteresowanych ich usługami w ostatnim czasie, a wręcz przeciwnie. Zapewne jest to spowodowane ciągle rosnącymi cenami wszystkich paliw. W 2008 roku liczba samochodów w naszym kraju z instalacją LPG wynosiła 2,08 mln pojazdów. W roku kolejnym wartość ta wzrosła już do 2,17 mln sztuk. W roku 2010 było to już 2,33 mln. W ubiegłym roku liczba takich...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet