O naprawach układu hamulcowego

Wymiana klocków hamulcowych jest czynnością obsługową układu hamulcowego, którą klienci najczęściej zlecają do wykonania serwisom samochodowym. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie klocki w pierwszej kolejności są obwiniane za wszelkie nieprawidłowości w działaniu hamulców.

 

[img_full]10570|15654||right[/img_full]Wiele warsztatów na to przystaje – wymieniają klocki i oddają samochód użytkownikowi. Niestety, jest to błędne podejście. Z punktu widzenia bezpieczeństwa hamulce są jednym z najważniejszych układów w pojeździe. Dlatego wszelkie naprawy z nim związane powinny polegać na rzetelnym przeglądzie wszystkich elementów tam pracujących.

Przede wszystkim, po zdemontowaniu koła powinniśmy ocenić, czy układ pracował poprawnie. Tarcze hamulcowe są pewnego rodzaju „papierkiem lakmusowym” poprawności działania hamulców. Ślady przegrzania w postaci niebieskiego nalotu na ich części roboczej wskazują, że coś działa niewłaściwie. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być zatarte prowadniki, tłoczki zacisku, niedrożne przewody hamulcowe, uszkodzona pompa, zapieczone w jarzmie klocki itp. Wszelkie tego typu usterki należy wyeliminować, a następnie wymienić komplet tarcz i klocków (wymiany dokonujemy oczywiście parami na jednej osi!)....

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet