Motospółki nie zwalniają tempa

Giełdowe firmy z branży motoryzacyjnej mają za sobą udane półrocze. Ich sprzedaż i zyski rosną w dwucyfrowym tempie. Wiele wskazuje na to, że i cały rok zakończą solidną poprawą wyników.

O niemal 25 proc. wzrosły rok do roku całkowite przychody dziewięciu giełdowych firm z branży motoryzacyjnej. Jeszcze mocniej, bo o dwie trzecie, zwiększył się ich zsumowany zysk netto. Żadna z notowanych na giełdzie w Warszawie firm z branży nie zmniejszyła w pierwszych sześciu miesiącach 2011 r. przychodów w porównaniu z minionym rokiem, żadna też nie zakończyła roku pod kreską. Wynik jest tym bardziej imponujący, że nie dla wszystkich branż reprezentowanych na giełdzie pierwsza część roku była tak udana.
Co sprawiło, że firmy motoryzacyjne poradziły sobie tak dobrze? Choć reprezentacja motospółek z GPW jest bardzo różnorodna pod względem rynków na jakich działają, bezdyskusyjnym pozostaje fakt ożywnienia popytu na towary, produkty i usługi związane z motoryzacją. - Bez względu na sytuację gospodarczą czy ceny paliw kierowcy nie odstawiają aut na kołki, wciąż dość intensywnie je użytkują – wskazuje Robert Kierzek, prezes Inter Cars, której wynik za I półrocze jest szczególnie imponujący. W sytuacji gdy rynek części zamiennych oferowanych do warsztatów świadczących usługi pogwarancyjne rośnie rocznie w tempie 5-7 proc., spółce z podwarszawskiego Cząstkowa Mazowieckiego od kilkunastu kwartałów udaje się zwiększać sprzedaż w dwucyfrowym tempie. - Pomaga nam dobra koniunktura na rynku, nie ulega jednak wątpliwości, że rośniemy dwukrotnie szybciej niż cały...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet