Produkcja przewodów zapłonowych krok po kroku

– jak powstaje przewód zapłonowy. Przewód zapłonowy wygląda na wyrób niezbyt skomplikowany. Jednak, aby zagwarantować jego wysoką jakość, trzeba dysponować odpowiednią technologią wytwarzania i nowoczesnymi maszynami.

Wysoka jakość przewodów zapłonowych zależy od wielu czynników. Wielkie znaczenie odgrywa oczywiście surowiec, z którego wykonany jest kabel, ale wcale nie mniejsze zastosowana na poszczególnych etapach produkcji technologia oraz wykorzystywany park maszynowy. Gdy jest on zautomatyzowany, maleje prawdopodobieństwo popełnienia jakiegokolwiek błędu i jednocześnie rośnie szansa, że ewentualne wadliwe wyroby zostaną szybko wyeliminowane. Jak zatem wygląda proces produkcji od chwili, gdy odpowiedni kabel trafi już do nowoczesnego zakładu wytwarzającego przewody zapłonowe?
[center][gallery][/gallery] [gallery][/gallery] [gallery][/gallery] [gallery][/gallery] [/center]
Operacja po operacji
Pierwszym etapem procesu produkcyjnego jest cięcie przewodu dostarczanego na dużych szpulach na odcinki o odpowiedniej długości. W zależności od rodzaju kabla wykonuje się to przy użyciu różnego oprzyrządowania, choć na takich samych maszynach. Następnie w przypadku przewodu z rdzeniem miedzianym lub węglowym przeprowadzane są następujące operacje:
- odizolowanie końcówki kabla;
- wywinięcie rdzenia;
- zaciśnięcie końcówki metalowej;
- sprawdzenie rezystancji.

Nieco inaczej cykl ten przebiega przy przewodach z rdzeniem wire wound (nierdzewnym przewodnikiem elektrycznym gęsto, spiralnie nawiniętym na rdzeń ferromagnetyczny), gdyż po cięciu następuje:
- wbicie spinki kontaktowej;
- sprawdzenie przewodności, wywinięcie spinki...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet