Fakty i mity o samochodowej instalacji gazowej

Ostatnimi czasy, przez bardzo wysoko rozwiniętą popularność LPG, wiele słyszymy dobrego jak i złego o instalacjach gazowych. Jedne opinie zgadzają się z rzeczywistością, inne natomiast mocno odbiegają od prawdy. Jaka jest ta prawdziwa strona instalacji gazowej? Postaram się przedstawić ją w jak najbardziej rzeczywistym świetle.

Ekologia i ekonomia
Gaz jest paliwem z podwójnym „e”: ekonomicznym, bo cena jest przeważnie dwukrotnie niższa niż popularnej „dziewięćdziesiątki piątki” oraz ekologicznym, ponieważ wydziela zdecydowanie mniej szkodliwych związków niż etylina.

Wpływ na funkcjonowanie silnika
Czasem spotykamy się ze stwierdzeniem na temat negatywnego, wręcz zabójczego wpływu instalacji gazowych na silnik samochodu. Czy jest to prawda? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy zdrowemu rozsądkowi. Czy wielkie koncerny samochodowe montowałyby do nowych aut instalacje gazowe już na taśmie produkcyjnej, gdyby niszczyły one silniki?
[center][gallery][/gallery] [gallery][/gallery] [gallery][/gallery] [/center]
Zużycie części i podzespołów
Wielu twierdzi, że powodem wypalania zaworów w silniku jest znacznie wyższa temperatura spalania mieszanki gazowo-powietrznej w porównaniu do mieszanki benzyna-powietrze. Czy to jest prawda? Nie do końca… Przeprowadzając pomiary temperatury spalania zarówno gazu, jak i benzyny...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet