Branża automotive podnosi się po kryzysie

Podczas tegorocznych targów Automechanika 2010 nie zabrakło okazji do rozmów z założycielami firm, którzy wywarli duży wpływ na rynek warsztatów napraw karoserii w naszym kraju. Poniżej krótka rozmowa z Olavim Venäläinenem, właścicielem firmy Autorobot FINLAND OY, zajmującej się produkcją maszyn, urządzeń i narzędzi do napraw powypadkowych samochodów. Wywiad przeprowadził red. Mirosław Giecewicz.

- Pana przygoda z branżą warsztatową zaczęła się w 1969 roku od małego warsztatu, ale dla historii Pana firmy najważniejsza jest chyba data 1975. Wtedy debiutuje pierwszy produkt z dziś świetnie znanej na całym świecie rodziny Autorobot. Od tego czasu nie było chyba tak dużego kryzysu na rynku jak ten, który chyba jeszcze trwa?
Tak. Zdecydowanie miniony rok był najtrudniejszy dla całej branży motoryzacyjnej. Nie mogę powiedzieć, że nie odczuliśmy dotkliwie kryzysu. Nasze udziały na, wydawałoby się, stabilnych rynkach warsztatowych, wyraźnie spadły, ale też sytuację ratowały nowe inwestycje i kontakty. Tu na pewno mogę pochwalić się dobrą pozycją naszego generalnego importera w Polsce. Stworzył on ośrodek szkoleniowy, organizuje seminaria na temat napraw powypadkowych. Te spotkania i prezentacje najnowszych technologii przekładają się na całkiem niezły udział w produkcji w Finlandii...

Reklama w Świecie Opon

Raport warsztatowy

Zapisz się, aby otrzymywać regularnie "Raport Warsztatowy"

Twój e-mail

Zamów prenumeratę

Projekt i realizacja:
2007-2012 GlobalVanet